23.04.19 
 
головна
про нас
новини
статті
навчання
громадські ініціативи
вибори-2006
законодавство
довідник активіста
консультації
форум
лінки
 
 
Назад Виборчі блоки
 
Громадянський блок ПОРА-ПРП

Про блок

ПРП до останнього мала намір блокуватися з БЮТ. Однак Юлія Тимошенко поставила ПРП кілька неприйнятних умов, хоча сама це заперечує. Зі слів Ігоря Гриніва, це звільнення лідера ПРП Віктора Пинзеника з посади міністра фінансів у разі входження в БЮТ та вимога передати право на формування списків у місцеві ради. Для ПРП, креатури Віктора Пинзеника, ці вимоги виявилися неприйнятними.

Тому у правому таборі в пошуках голосів розчарованого помаранчевого електорату, крім блоку УНП, з'явився ще один суб'єкт виборчого процесу - унікальне поєднання ПРП та "Пори". Для ПРП цей блок став останньою можливістю потрапити до Верховної Ради, оскільки ні з БЮТ, ні з "Нашою Україною" домовитися не вдалося. Блок "Пора - ПРП" створений виключно під вибори Верховної Ради, тому й не має окремішньої спільної назви, а обмежився математичним додаванням назв. Квоти у списку розділили теж у відповідній пропорції 50/50. Те ж саме стосується символіки блоку: кожен послуговуватиметься своєю. Блок претендує на 15-20% голосів розчарованих. Внаслідок цього йому навіть не доведеться ні з ким конкурувати, переконаний його лідер. Експерти ж ламають голови над тим, чи зможе він здолати 3% бар'єр взагалі. Невідомо, на який результат може розраховувати флагман помаранчевої революції . "Пора", а в такому союзництві, тим більше з Віталієм Кличком . всесвітньо відомим боксером на чолі, тим більше. Як зреагує на цей передвиборчий еклектичний феномен український електорат - залишається загадкою, оскільки подібних прецедентів у передвиборчій практиці ще не було.

З.ясувалося, що саме цей блок найбільше до душі спортсмену "за сприйняттям і за духом". Хоча взагалі-то він претендує на крісло мера: "Пріоритетом для мене є міські вибори". Експерти стверджують, що участь Кличка у списку "Пора - ПРП" стала можливою лише з благословення НСНУ, в списку якого він раніше фігурував. Мовляв, головне завдання блоку - відтягувати голоси у Тимошенко. До п'ятірки крім Кличка, потрапили: Віктор Пинзеник - лідер ПРП, міністр фінансів, який не збирається залишати свого крісла (раніше це було головною умовою при блокуванні з БЮТ), Владислав Каськів - голова політради партії "Пора", Тарас Стецьків - заступник голови ПРП, Євген Золотарьов - заступник голови політвиконкому партії "Пора".

Блок вважає себе принципово новою силою, яка не конкурує з політичними силами, а "просто приходить їм на зміну". В таборі "Пори" переконані: "сьогоднішня влада нагадує старий сільський курник", тому збираються її міняти. Цікаво, що саме утвердження цієї влади вимагали обидві партії блоку роком раніше на Майдані. Молодечий запал, очевидно, має стати головним аргументом блоку на озброєнні ліберальної ПРП у поєднанні з радикальною "Порою". Акцент ставиться на моральній чистоті блоку. "Це команда професіоналів, які не забруднилися корупційними скандалами", - оцінив блок його перший номер Кличко. ПРП запевняє, що всі "скандалісти" пішли "тушками" в БЮТ, маючи на увазі насамперед Томенка і Терьохіна, сама ж партія "залишилася цілою і чистою". Виборці мають це оцінити. Крім того, блок вже виступив з низкою економічних ініціатив на зразок фінансової амністії, легалізації капіталу з одного боку та монетизації соціальних програм й пільг з іншого. І заграє з усіма соціальними верстви, вербуючи електорат.

Джерело: веб-сайт ГП "Пора", веб-сайт Партії "Реформи і Порядок", Український вибір, веб-сайт Центральної виборчої комісї

Назад повернутися


 
Емблема Політичний блок 

Про блок

Передвиборна програма блоку

Учасники блоку

Перша п'ятірка

Кандидати від блоку

Підтримка молоддю

Блок для молоді

Результат: 1.47%

Політичні партіїКонтакти 

м. Київ, вул. Фролівська, 9/11
Тел.: (044) 594 20 20
E-Mail: info@pora.org.ua
http://www.pora.org.ua/, www.prp.org.ua, www.klichko.kiev.ua


 
   
 
головна | про нас | новини | статті | навчання | громадські ініціативи | вибори-2006 | законодавство | довідник активіста | консультації | форум | лінки
 
Design by Tangram Ltd.
Code by Aleks Stassewicz
RSS ·  АДМІН · ОБМІН БАНЕРАМИ ·  РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА ·  ЛИСТУВАННЯ